Hétvégi programajánLÓ: a Nemzeti Vágtára készülve

A hétvégén Szilvásváradon minden a lovakról szól🐴

🏇🎥Ismét élő adásban dől el, ki lesz a Nemzeti Vágta idei győztese🏇🎥
Változatos programokkal vár mindenkit a hétvégén egyedülálló lovas ünnepünk, a 16. Nemzeti Vágta Szilvásváradon.
🏇A kaput szombaton 11:30-kor nyitják és 19:30-kor zárják.
A vasárnapi programok 9 órától 17:45-ig tartanak.
🏇A kétnapos eseményt a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban tartják, amely Közép-Európa egyik legmodernebb lovas létesítménye.
🏇A programok szombaton 12 órakor a versenyzők eskütételével és az ünnepélyes megnyitóval kezdődnek.
Kora délután a Kishuszár Vágta és a Nemzeti Vágta előfutamain lehet buzdítani a lovasokat, majd a fogatok mérkőznek meg egymással.
Este kerül megrendezésre a kocsitoló verseny előfutama, a Nemzeti Lovas Díszegység és Honvéd Huszár Díszegység bemutatója, valamint a Győri Ördöglovasok előadása. Utóbbi néhány főből álló trükklovas csapata idén is látványos műsorral készül.
A szombati programot a szilvásváradi lipicai méneshajtás zárja.
🏇Vasárnap délelőtt a Nemzeti Vágta és a Kishuszár Vágta középfutamaival indul a program. A nemzetközi futam előfutamai után a kocsitoló verseny utolsó megméretése lesz.
Idén is megrendezik a Jótékonysági Sztárfutamot, amelyen Bács Péter, Krajnik-Balogh Gábor színművészek és Széchenyi Krisztián táncművész indul. A győztes a nyereményét a Bottyán Equus Hungária Ló- és Kutyaotthonnak ajánlja fel.
🏇A puszta ötös és csikós bemutató, az 1848-49-es csatajelenet bemutató után a Pusztai Rókák produkciója következik. Utóbbi csapat célja őseink lovasnomád kultúráját feleleveníteni és megélni, ezzel is gyarapítva, erősítve nemzetünket.
🏇A Kishuszár Vágta döntőjén 15:20-tól, a fogatvágta döntőjén 15:35-től szurkolhatnak a nézők. A nemzetközi futam döntője előtt kerül sor a Tündérkert történelmi lovasfelvonulásra.
🏇A Nemzeti Vágta döntője 16:50-kor veszi kezdetét. Az ünnepélyes díjátadó után méneshajtással búcsúzik a Nemzeti Vágta Szilvásváradtól.
🏇Közép-Kelet-Európa legnagyobb amatőr lovas eseménysorozatának része a Vágta Korzó is, amelyen a lovasokat nevező települések mutatkoznak be. Ez idén a Lovasközpont melletti Szalajka úton épül fel.🏇
🎥Az eseményt vasárnap délután a Duna TV élőben közvetíti.

Ingyenes a belépés:
- szilvásváradi lakosoknak lakcímkártya felmutatásával,
- nyugdíjasoknak nyugdíjas igazolvány felmutatásával,
- 14 éves kor alatt személyi igazolvány felmutatásával.

Kérjük, az ingyenes belépésre jogosult személyek is váltsanak regisztrációs jegyet, biztosítva helyüket az adott szektorban!

Kapunyitás: 8:30

A jegy az Elővételi Jegypénztárban karszalagra cserélendő.

Jegyvásárlás: https://jegymester.hu/event-host/618/nemzeti-vagta