Pályázat helyi humán fejlesztésekre

Célunk rengeteg esemény, rendezvény szervezése.

Szilvásvárad Község Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében megvalósuló TOP_Plusz-3.1.3-23 kódszámú, "Helyi humán fejlesztések" című konstrukcióhoz "Helyi humán fejlesztések Szilvásváradon" elnevezéssel támogatásra irányuló igényt (pályázatot) nyújtott be.

A felhívás céljai:

- a szociális alapszolgáltatásokhoz és gyermekjóléti alapellátásokhoz kapcsolódó szemléletformálás;

- társadalmi befogadást, társadalmi kohéziót és identitást, munkaerő-piaci kompetenciát és együttműködések erősítését célzó közösségi programok megvalósítása;

- a szolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása, összehangolása;

- egészségfejlesztési és egészségügyi prevenciós programok szervezése;
- szemléletformáló tevékenységek, programok megvalósítása.

A projekt megvalósítása konzorciumi együttműködésben valósul meg.

A tervezett programok:

- Bűnmegelőzést és közbiztonságot javító program keretében kamerarendszer kiépítését, illetve közbiztonság javítását célzó fórum megvalósítását tervezzük.

- Kerékpáros közlekedést népszerűsítő tevékenység kapcsán a gyermekek számára közlekedésbiztonsági napot tervezünk több alkalommal.

- Digitális kompetenciafejlesztés keretében az idősek számára segítünk eligazodni a számítógép, internet, alkalmazások világában.

- Egészségfejlesztési programok keretében szűrőnapokat tartunk, illetve tájékoztató előadásokat a kábítószerhasználat veszélyeiről. Balesetmegelőzést és elsősegélynyújtást szervezünk szülők részére, illetve az anyák egészségtudatos magatartásának és mentális egészségének fejlődésére fókuszálunk egy beszélgetés kapcsán. Szülésre/családdá válásra felkészítő beszélgetéseket szervezünk a településen élőknek.

- Szolgáltatásfejlesztési céllal ügyintézési tér kialakítását tervezzük, illetve a településen élő számára rendezünk érzékenyítő programokat, melyek középpontjában az idős korúak állnak.

- Mindezek mellett helyi közösségi programokat, folyamatokat valósítunk meg 36 hónapon keresztül, melynek célja a helyi identitás és kohézió erősítse.

- A programhoz kapcsolódóan 1 fő foglalkoztatását vállaljuk, valamint rengeteg eszköz (bútorok, számítástechnikai eszközök, sátrak, rendezvényekhez kapcsolódó sörpad garnitúrák, bankettasztalok, székek, stb. beszerzése is napirenden szerepel.

Az előzőleg megvalósított, hasonló tartalmú projekt összefoglalója IDE kattintva olvasható.