Az Eger - Szilvásvárad között húzódó közút felújításáról

Néhány fontos információ a beruházáshoz kapcsolódóan.

Mint ismert, kormányhatározat rendelkezik az ez évi négyesfogathajtó világbajnoksághoz kapcsolódó útfelújításról, amely a Szilvásvárad - Eger között húzódó 2506-os és 25-ös számú országos közutak felújítását jelenti. A beruházás a Magyar Közút beruházásában valósul meg, így a fejlesztést illetően önkormányzatunk nem rendelkezik hatáskörrel, az itt közölt tervek a helyhatóság rendelkezésére álló információk.

Az elképzelések szerint március végén indul a fejlesztés, amely 120 napig fog tartani. Tavaly decemberben elkészültek a felmérések a szükséges beavatkozásokhoz, január elején a pontos műszaki tartalom került meghatározásra. Amennyiben napjainkban sikeresen lezajlik a közbeszerzés, március végén indulhat a felújítás: szükség esetén a teherhordó réteg cseréje, aszfaltmarások, kisebb pályaszerkezeti beavatkozások, végül új aszfaltréteg terítése a szilvásváradi vasúti átjárótól Almárig. A 3 vasúti híd alatt szükséges 40-50 centiméterrel lesüllyeszteni az útpályát, hogy a lószállító kamionok is elférjenek. Jelenlegi információk alapján nem várható a beruházás ideje alatt teljes útlezárás, természetesen a félpályás lezárások (jelzőlámpás és/vagy kézi forgalomirányítások) végigkísérik a munkálatokat. Remélhetőleg Húsvétkor, május 1-én, Pünkösdkor mindkét sáv folyamatosan használható lesz Szilvásvárad - Eger között, hiszen - különösen jó idő esetén, Pünkösdkor pedig a kutyakiállítás miatt - ezeken a napokon jelentős forgalom várható majd a megyeszékhely és településünk között.

Az átmeneti kellemetlenségeket (megnövekedett menetidő) követően remélhetőleg mindenki megelégedésére fogjuk tudni használni a megújult útszakaszt.