Évzáró - évindító közgyűlés tűzoltóinknál

Évzáró-évindító közgyűlést tartott a közelmúltban az Önkéntes Tűzoltó Egyesület Szilvásvárad tagsága. Tóth Gábor parancsnok tájékoztatta a megjelenteket a tavalyi évben végzett munkáról, az elért eredményekről.

Ezek szerint az egyesületnek 6 káresethez kellett vonulni a Mercedes gépjárműfecskendővel, ebből 2 műszaki mentés és 4 tűzeset volt. A tényleges vonulások száma 22 volt, ebből 12 tűzeset, amelyből téves jelzés 7 darab (tűzjelző), 3 szárazfű tűz, 1 tároló helyiség, 1 otthon jellegű építmény (hétvégi ház). 10 műszaki mentésre szólt riasztás, amelyből 6 vízkár, 1 darázs befogás, 3 közúti jellegű volt.

2016-ban 4 alkalommal vett részt az egyesület az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség által szervezett gyakorlaton. Önálló szervezésben sikerült egy helyismereti foglalkozást megszervezni, ahol vendéglátó-ipari egységeket, éttermeket, szállodát és vasúti üzemet tekintettek meg az önkéntesek. Az egyesület a 2016-os BM-OKF pályázaton 704.929,- forintot nyert el működési költségekre, valamint tűzoltó szakfelszerelésekre (speciális hordágy, láncfűrész, zagyszivattyú, védősisak, mentőkötelek, tömlők).
A szervezet tagjai kiemelkedően szerepeltek a tavalyi évben megrendezett megyei versenyen. Ifjúsági lány CTIF: I. hely, ifjúsági fiú CTIF: I. hely, felnőtt férfi CTIF: II. hely, felnőtt férfi hagyományőrző: I. hely. A felnőtt férfi csapat tagjainak hagyományőrző kategóriában elért I. helyezése azt jelenti, hogy a 2014-ben alapított Nagy Gábor vándorserleget egymás után háromszor megszerezve a szilvási önkéntesek birtokába került a kupa.

Mint ismert, a 2011-ben alapított Dr. Rab János vándorserleg is tűzoltóinknál van, 6. éve nem találtak legyőzőre versenyzőink. Ifjúsági fiú és ifjúsági lány csapatunk képviselte megyénket a 2016. július 2-4-ig tartó, Szombathelyen megrendezésre kerülő Országos Tűzoltó Versenyen, ahol az alábbi eredmények születtek: ifjúsági fiúk 7. hely, ifjúsági lány váltófutás 2. hely, akadálypálya 3. hely, összetett verseny 3. hely. Az egyesület részt vett 2 csapattal a III. Tiszanánai Tűzoltó Napon: tűzoltóink I. helyezést értek el a férfi hagyományőrző kategóriában.