Parkolóépítés a település központjában

Újabb parkolóhelyek, rendezettebb településkép.

2021. márciusában elkezdődött a Rétesház - Antik Faloda előtt egy 18+1 férőhelyes parkoló kialakítása. A területet 2018-ban vette át önkormányzatunk a Magyar Államtól, eredeti funkcióját megtartva kerül sor az újabb fejlesztésre.

A tavalyi évben elkészültek a tervek, valamint sikerült beszerezni a szükséges engedélyeket. Az ingatlanon eddig maximum 8-9 gépjármű parkolását tudtuk biztosítani, a gépjárművek be- és kihajtása sok esetben rendkívül balesetveszélyesen tudott megvalósulni. A beruházást követően a Dózsa György utca felől egyirányú nyomvonal kerül kialakításra az Akácos bejáró irányába. Az így létrejövő út mellett balra, az Egri úttal (2506-os országos közúttal) párhuzamosan 5 parkolóhely, jobbra halszálkás kiosztással pedig 13 parkolóhely, valamint 1 mozgássérült parkoló kerül kialakításra.

A beruházást a rendkívül takarékos gazdálkodásnak köszönhetően sikerül megvalósítani, a 22 millió forintos kivitelezési költséget önkormányzatunk saját költségvetésében biztosítja. A tervek szerint április végére a közlekedők is birtokba vehetik az új parkolóhelyeket.

Célunk a jövőben további színvonalas parkolóhelyek biztosítása a településre érkező vendégek számára, így elkezdődött a tervezési munkálatok előkészítése az Akácosban található parkoló fejlesztésére is.