Járdafelújítás a Miskolci, Vasút és Kossuth utcában

Pályázati támogatással és önerőből újulnak meg járdaszakaszok.

A Miskolci úton található járdaszakasz a 2506-os országos közút mellett található, a területet 2018-ban vette át helyhatóságunk a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőtől. Már a 2020. évi költségvetésben jelentős összeget különített el önkormányzatunk a fejlesztésre, sajnos a vírushelyzet azonban keresztülhúzta számításunkat. Célunk a rossz állapotban lévő betonelemek felszedése, a csapadékvíz-elvezető árok csővel történő helyettesítése, szegélykövek építése a járdaszakasz mindkét oldalán, feltöltés, majd aszfaltozás.

A Belügyminisztérium döntése alapján 18 millió forintos támogatást kapott az elképzelés, a 6 millió forintos önrészt önkormányzatunk saját költségvetésében biztosítja.

A Kossuth utcában elbontásra került és újjáépült a Miskolci úttól a Petőfi S. utcáig a járdaalap. Az aszfaltozást követően 215 méteren keresztül használható az új járda. Elbontásra került a járdaalap a Vasút utcában is, itt a Miskolci úttól a Vasút u. 24-ig - közel 250 méteren - épült új járda, összekötve a Miskolci úti járdával. Ez utóbbi két beruházást a takarékos gazdálkodásnak köszönhetően önerőből valósította meg önkormányzatunk.