Magyar Falu Program: új kerítés épült a temetőben

Célunk a vadak elleni védekezés.

2021 májusában nyújtott be pályázatot önkormányzatunk a temető további fejlesztésére. Sajnos az elmúlt évek visszatérő problémája, hogy a felelőtlen vadgazdálkodás miatt nagyszámú őz és szarvas pusztítja a temetőben található sírokra ültetett, kivitt virágokat. Pár éve betonoszlopokkal és vadhálóval próbálunk védekezni az "illetéktelen betolakodókkal" szemben, azonban a nagytestű vadak a betonoszlopokat is kitörik, a vadháló ezáltal nem tölti be funkcióját.

A sikeres pályázati szereplést követően 2022-ben valósult meg a beruházás, amely eredményeképpen a régi kerítés elbontásra került, és új kerítésrendszer épült a temető körül.

Mint ismert, a református egyháztól történt átvétel óta saját beruházásban új ravatalozó, illetve a Magyar Falu Program jóvoltából 600 méteren út épült a temetőben.