Közösségi internet hozzáférési hely kialakítása

Önkormányzatunk 2018 év elején nyújtott be pályázatot a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 3. prioritására. Az év elején az értesítés is megérkezett, hogy sikeresen szerepeltünk a megmérettetésen.

A pályázat célja a közösségi internet hozzáférési helyek infrastruktúrájának fejlesztése, a korszerű info-kommunikációs technológiai eszköz állománnyal és felkészült szakemberekkel bíró pontokon keresztül pedig az állampolgárok ösztönzése az IKT eszközök használatára, ezáltal a digitális jártasság fejlesztése - különös tekintettel a munkavállalási korú hátrányos helyzetű célcsoporttagok körében.

A közösségi internet hozzáférési helyek fejlesztésének alapvető célja, hogy a fejlesztések révén a pontok hozzájáruljanak a digitális alapkészségek fejlesztéséhez, a digitális készségekkel nem rendelkező magánszemélyek számára az informatikai eszközökhöz és az internethez hozzáférést biztosítson, továbbá, hogy az ehhez szükséges segítő szakértelem minden ponton rendelkezésre álljon.

A pályázati konstrukció "A közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése" című, GINOP-3.3.1-16-2016-00001 azonosítószámú kiemelt projekt keretein belül valósul meg. A pályázat a közösségi internet hozzáférési pontok infrastruktúrájának fejlesztésére terjed ki, valamint támogatást nyújt a pontokon dolgozók készségfejlesztéséhez. Sikeres pályázat esetén használatba kapjuk az alábbi eszközöket, amelyek a felújításra kerülő régi polgármesteri hivatalban (létrejövő szociális központban) kerülnek elhelyezésre: 3 db laptop és a szükséges szoftverek, 2 db tablet, 2 db okostelefon, 1 db projektor, 1 db multifunkcionális eszköz (nyomtató, fax, fénymásoló), 1 db beltéri Wifi Access Point és amennyiben szükséges power injector, 1 db kültéri WiFi Access Point és amennyiben szükséges power injector, 1 db router. A Digitális Jólét Program keretein belül mentor képzésére is lehetőség nyílik, aki segíti majd a felhasználókat az informatika világában eligazodni.

2018. október elején felszerelésre kerültek a fix eszközök a szociális szolgáltató központba, amely épület felújítása és átalakítása akkor ért véget.

Kültéri WiFi Access Point.

Beltéri WiFi Access Point.

Router.

Eszközök.