Leállósáv, járda és buszöböl építése az Egri úton

Újabb önerős beruházás a parkolási gondok enyhítésére, a biztonságos gyalogos- és gépjárműközlekedés érdekében.

Mivel sokszor okoz problémát településünkön a parkolóhelyek hiánya, ezért döntött úgy önkormányzatunk, hogy az Egri út bal oldalán (páratlan számú ingatlanok előtt) új vízelvezető rendszer épül az árok helyén az egyenesben, majd ezt burkolva kerülnek kialakításra gépjárművek számára a megállóhelyek. Az Egri úti buszmegálló (Eger felé) öbölbe lesz elhelyezve, így jelentősen csökken a balesetveszély ezen a szakaszon. Szintén ezen a területen járda épül az Akácostól az út bal oldalán a Gasthaus fogadó előtti területig, így az út mindkét oldalán meg lesz oldva a gyalogos közlekedés a település idegenforgalmilag legfrekventáltabb részén.