Napelem és hőszivattyú telepítése az óvodába

16 millió forintos támogatással korszerűsítjük nevelési intézményünket.

2018. tavaszán nyújtottunk be pályázatot az óvoda energetikai mutatóinak javítására a Belügyminisztérium által kiírt "Önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatására" elnevezésű pályázatra. A cél az óvoda fejlesztése volt, amely alapján a telepítendő napelemes rendszer (76 db napelem) az éves villamos fogyasztást kiváltja, a plusz nyert energiát a telepítendő, a fűtési rendszerre rákötni kívánt víz-levegő hőszivattyús rendszer (25-30 kW) működtetésére fordítjuk. Az elmúlt esztendőben gázfogyasztás tekintetében költségeink meghaladták az 1 millió forintot. A viszonylag alacsony szám a már hőszigetelt falaknak és nyílászáróknak köszönhető, de terveink szerint a hőszivattyús rendszer alkalmazásával - ideális körülmények esetén - nem jelentkezik fűtési költségünk.

Kivitelező: Green Plan Energy Kft. (3700 Kazincbarcika, Pollack M. út 3. 1/3.)

Vállalkozói díj: 19.681.190,- forint

Belügyminisztérium támogatása: 16.000.000,- forint

November elején telepítésre kerültek a hőszivattyúk.

Mivel eddig is viszonylag korszerű volt a fűtési rendszer, így minimális átalakítást igényelt a hőszivattyúk rákötése.

3 tetőfelületre lesz felhelyezve a 76 db napelem, itt a tartókonzolok felszerelése zajlik.

A belső helyiségbe felkerült az inverter és a biztosítékok.

34 darab napelem kerül az óvoda bal első tetőfelületére, 21-21 a hátsó bal és középső felületre.

Minden elem a helyén, november közepére elkészült a rendszer.